Edukacja matematyczna

Mając świadomość, że „matematyka jest królową nauk” pragniemy zaproponować naszym przedszkolakom udział w wyjątkowych zajęciach matematycznych, wzbogaconych doskonałymi i wypracowanymi metodami.

Wiemy, że matematyka może być atrakcyjna i fascynująca, jeśli jest uczona we właściwy sposób. Nasz program zajęć matematycznych „Mały Pitagoras” został pomyślany tak, aby rozwijać w dzieciach zdolności matematyczne oraz wzmacniać w nich pewność siebie i odporność emocjonalną.

Aby osiągnąć jak najwyższe wyniki, proponujemy naszym dzieciom poznawanie świata, logicznych zabaw i łamigłówek poprzez realizację treści programowych w oparciu o:

a) „Dziecięcą matematykę” metodę opracowaną przez dr Edytę Gruszczyk – Kolczyńską i Ewę Zielińską

celem tej metody jest rozwijanie logicznego myślenia, wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci, zwłaszcza w zakresie kształtowania pojęć matematycznych. Sprzyja ona również stymulowaniu uzdolnień matematycznych u dzieci, dobrze przygotowuje je do nauki matematyki w szkole. Treści realizowane wg metody Gruszczyk – Kolczyńskiej pomagają w stworzeniu wszystkim dzieciom warunków do pełnego rozwoju swoich możliwości umysłowych.

b) Nauka gry w szachy

Każde dziecko jest objęte nauką gry w szachy. Szachy kształtują wyobraźnię, pobudzają umysł do intensywnej pracy i ksztłtują umiejętność logicznego myślenia. „Szachy to narzędzie, które poprawia umiejętność nabywania wiedzy przez dzieci” (Garri Kasparow). Kontakt z szachami – zarówno z pozycji gracza jak i odbiorcy rozwija u dziecka pracę w zespole, radzenie w sytuacjach pokonanego jak również zdrową rywalizację. Pomaga w odkrywaniu swojego Ja. Wszystko to jest dla dziecka nowe i ciekawe, działa na zmysły, kształtuje percepcję wzrokową i wyobraźnię, wywołuje przeżycia będące źródłem radości i dobrego samopoczucia.

c) Radosne Sześciany Happy

Wykorzystanie w zabawach Radosnych Sześcianów Happy pozwala wyćwiczyć u dzieci wytrwałość, cierpliwość, spostrzegawczość, wyobraźnię przestrzenną i logiczne myślenie. Radosne sześciany to edukacyjne łamigłówki przestrzenne mające charakter powtarzalnych. Z sześcioczęściowych puzzli budujemy najpierw sześcian, a następnie próbujemy zmieścić je z powrotem w ramce. Te rewelacyjne łamigłówki, poprzez zabawę dają poczucie sukcesu i zwiększają wiarę we własne siły – ale też uczą pokory.