Wyżywienie

Z myślą o zdrowiu i prawidłowym odżywianiu naszych wychowanków nawiązaliśmy współpracę z Werandą Smaków.

Misją firmy jest dostarczanie zbilansowanych, zdrowych oraz ekologicznych posiłków skomponowanych specjalnie dla dzieci, oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych we wczesnych latach życia dzieci tak, aby w przyszłości podejmowały właściwy wybór i nie były narażone na choroby cywilizacyjne, których przyczyną jest w głównej mierze nieodpowiednia dieta.

Menu proponowane przez Werandę Smaków opiera się na piramidzie żywienia, którą zaleca WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) i dodatkowo jest zgodne z zasadami tzw. Kuchni Pięciu Przemian. Zawiera wszystkie niezbędne składniki dla prawidłowego rozwoju fizycznego oraz psychicznego organizmu. Odśluzowuje i usuwa wilgoć z organizmu, zmniejszając ilość infekcji górnych dróg oddechowych. Jest bardzo pomocne w walce z alergiami, których główną przyczyną jest osłabienie odporności i pracy układu pokarmowego. Dobrze skomponowana dieta wzmacnia układ trawienny i poprawia koncentrację oraz uwagę dzieci.

Weranda Smaków największą wagę przywiązuje do sezonowości, naturalności i pochodzenia produktów oraz ich właściwości wychładzających lub rozgrzewających.  W sezonie letnim dostarczane jest raz w tygodniu świeże, pasteryzowane w niskich temperaturach mleko (nie UHT), a w sezonie zimowym dwa razy w tygodniu  przygotowywane przez Werandę Smaków owsianki i jaglanki na mleku zwykłym lub roślinnym. Nie są dosładzane cukrem a jedynie owocami suszonymi, niesiarkowanymi i niesłodzonymi.

Weranda Smaków korzysta wyłącznie ze składników wysokiej jakości, nieprzetworzonych, pozbawionych szkodliwych substancji chemicznych, konserwantów, barwników, nawozów sztucznych, hormonów i antybiotyków. Zaopatrujemy się u zaufanych dostawców oraz bezpośrednio w gospodarstwach ekologicznych posiadających certyfikaty i świadectwa dobrych praktyk rolniczych.